انواع ارهدر روش موجود برای شکستن قند, ابتدا بایستی آن را بصورت ورقه های ۱۷ میلیمتری در بیاوریم. این کار توسط دستگاه اره انجام میشود.
——————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

 

قبلا ،در سعی و خطاهایی که انجام میشد ،از دستگاه لنت برای برش استفاده میشد . سپس دستگاههای اره دستی برای اینکار ساخته شد..نیازی به توضیح درباره خطرات و بازدهی پایین این کار نیست.
درسال ۸۴ دستگاه اره اتوماتیکی توسط صنایع ماشین سازی نصرتی طراحی و ساخته شد که در بیست دفعه برش یک کله قند کامل را بصورت ورقه های ۱۷ میلیمتری برش میداد که مورد اقبال بازار قرار گرفت و الگویی شد برای دیگر ماشین الات قندشکن.

 

——————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–با توجه به نیاز بازار به دستگاههای با ظرفیت تولید بالا ،از سال ۸۶ طراحیهای مختلفی برای دستگاهی که بتواند قند را در یک برش به ورقه های ۱۷ میلیمتری تبدیل کند ،انجام شد .
که نتیجه انها ، دستگاه اره اتوماتیک ۴۰ تیغی است که هم اکنون نزدیک به چهارصد عدد از انها در کارخانجات مختلف در حال تولید میباشند.


——————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

دستگاههای اره اتوماتیک صنایع ماشین سازی نصرتی دارای ویژگیهای زیر میباشند :
۱- با ظرفیت تولید تا ۱۵۰۰ کیلو در هر ساعت .
۲- دارای سیستم کلمپ ، برای مهار قند حین برش.(باعث از بین رفتن خطا در برش و افزایش چشمگیر عمر تیغه شده است )
۳-قالب دستگاه دارای شیار برای جلوگیری از اعوجاج تیغه ها است.
۴-اره ، بصورت اتوماتیک کار میکند.طراحی دقیقی که برای دستگاه انجام شده ،اجازه کار در ساعتهای طولانی برای کاربر را ایجاد کرده است.
۵-تیغه اره ها در این دستگاه پنهان است و کاربر به انها دسترسی ندارد.
فلدا خطر اسیب دیدن کاربر از تیغه یا اشیای پرتاب شونده از تیغه از بین رفته است.
۶-اره طوری طراحی شده که خروج گرد و غبار هنگام برش ، تقریبا به صفر رسیده است.
۷- موتورها ،تیغه ها، سیستم پنوماتیک ،قطعات برقی و مدار فرمان این دستگاه از با کیفیت ترین اجناس بازار تهیه شده و دقیقترین و زمانبرترین روشهای ماشینکاری بر روی قطعات ان انجام میشود.