تاریخچه دستگاه قند خردكن تمام اتوماتيك

تاریخچه دستگاه قند خردكن تمام اتوماتيك

صنایع ماشین آلات قند شکن  با توجه به عقب ماندگي كه نسبت به ديگر صنايع داشته, هدف از ساخت اين وسيله، تبديل قند كله به حبه هاي كوچك بدون دخالت انسان و همچنين برداشتن گامي براي پيشرفت اين صنعت، بوده است.
زندگي انسان ها با اختراع ماشين آلات مختلف، دستخوش تحول شده است. البته بازدهي بيشتر ماشين آلات و ايمني كامل دستگاه براي كاربر از مهم ترين مزاياي ماشين آلات صنعتي محسوب مي شود و در دنياي صنعت به آن توجه خاصي مي شود. مسلما در طراحي اوليه بسياري از دستگاه ها به اين دو امر ضروري آن گونه كه بايد، توجه نشده است و همين مساله باعث طراحي مجدد دستگاه به منظور افزايش بازده و همچنين ايمني كاربر مي شود. با توجه به اهميت موضوع، محمد حاضري، عضو باشگاه پژوهشگران جوان، دستگاه قند خردكن تمام خودكار را طراحي كرده كه با نسل قبلي خود كاملامتفاوت است.

نحوه عملكرد دستگاه قند خردکن :

 اين دستگاه قند خردکن  متشكل از قطعات ثابت و متحرك است كه در 3 مرحله قند كله را به حبه هاي كوچك تبديل مي كند. مرحله اول برشي با تيغه برنده، مرحله دوم خردكن با غلتك خردكن و مرحله سوم جداسازي محصول از خاكه توليد شده را شامل مي شود.
با توجه به اين كه هم اكنون نيز دستگاه هاي قند خردكن در بازار موجود هستند و مورد بهره برداري قرار گرفته اند، دستگاه شما با دستگاه هاي موجود چه تفاوت هايي دارد؟
مقدار توليد اين دستگاه در مقايسه با دستگاه هاي وجود 3 برابر است، در دستگاه هاي كنوني كاربر بايد قند را با دست وارد دستگاه كند كه البته تيغه برنده، دست كاربر را با خطراتي تهديد مي كند. ولي در دستگاه فوق در يك مرحله، قند كله داخل مخزن دستگاه گذاشته مي شود و تمامي برش ها با دستگاه روي قند ايجاد مي شود.
همچنين در اين دستگاه درهر حركت رفت 3 برش روي قند ايجاد مي كند. خوب است بدانيم برخلاف دستگاه هاي موجود كه از سيستم گيوتين براي خرد كردن قند استفاده مي شود، در اين دستگاه از سيستم تيغه شكننده و غلتك خردكن استفاده شده است كه اين مساله يكي از عوامل افزايش توليد دستگاه به شمار مي آيد. همچنين در اين دستگاه براي رانش و به حركت درآوردن ورقه هاي برش خرده قند تا غلتك خردكن از نيروي جاذبه استفاده شده است؛ در حالي كه در دستگاه هاي موجود از نوار نقاله استفاده مي شود.

شما براي جلوگيري ازآسيب ديدگي دست كاربر در دستگاه قند خردکن چه روشي را پيشنهاد كرده ايد؟

 به اين منظور دستگيره نگهدارنده قالب هاي چدني قند كله را در نوع دستي و هيدروليكي اختراع كردم كه هيچ گونه مشابه داخلي و خارجي ندارد. اين وسيله در ابعاد كوچك و متناسب با نوع قالب ساخته شده است. كاربر با در دست گرفتن آن بدون اين كه انگشتان دست قالب را لمس كند قادر به جابه جايي قالب است. درواقع وظيفه گرفتن و جابه جايي قالب را فك هاي متحرك با قفل شدن روي قالب ها ايفا مي كنند. استفاده از اين وسيله از وارد شدن هرگونه آسيب به دست كاربر جلوگيري مي كند، سهولت در جابه جايي قالب ها را امكان پذير مي كند و قابل استفاده در تمامي كارگاه ها و كارخانجات توليدي قند كله است.
از مزاياي اين دستگاه قند خردکن  برايمان بگوييد.
اين دستگاه به گونه اي طراحي شده كه اگر يك تا 10 عدد از آن همزمان در يك كارگاه روشن و مشغول به كار باشد، فقط نياز به يك كاربر است و از بدو ورود تا خروج قند، كاربر هيچ گونه دخل و تصرفي روي آن ندارد. قند به صورت كاملاخودكار، ايمن و بهداشتي خرد مي شود و با اندك هزينه مي توان خروجي دستگاه را به دو تا سه برابر افزايش داد. همچنين ضايعات توليد شده با دستگاه بسيار ناچيز بوده كه اين خود باعث كاهش قيمت محصول توليدي براي مصرف كننده و برتري اين دستگاه نسبت به ديگر دستگاه هاي موجود است.

درباره ی نویسنده

دیدگاه

دیدگاهها بسته شد.