ماشین آلات قند پرسی

اساس طراحی تولید قند از شکر ،بروش پرسی ، مربوط به کشورهای اروپایی میباشد.این قند در ایران ،به نامهای قند بلژیکی یا قند هلندی و قند البا(ELBA) معرفی میشود.
در این سیستم نیرویی که ذرات شکر رابهم پیوند میدهد،توسط نیروی مکانیکی دستگاه ایجاد میشود. در دستگاههای اروپایی ،برای پرس از سیستمهای پرس مکانیکی استفاده میشد.
ولی در طراحی هایی که در دستگاههای ایرانی انجام شده است .از سیستمهای هیدرولیک استفاده شد تا سفتی قند(حلالیت قند در آب) افزایش یابد. (صنایع ماشین سازی نصرتی ،مفتخر است اولین سازنده ماشین الات(دستگاه) قند پرسی در ایران است).
—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

قند پرسی دارای ویژگیهای زیر میباشد:
۱-این قند ،از شکر خالص و بخارآب ( آبّ کندانسه) تهیه میشود.نیازی به افزودن مواد دیگر یا تغییر ماهییت دادن مواد اولیه ندارد.
با توجه به استاندارد بودن مواد اولیه قند( شکر و آب) قندتولید شده همیشه استاندارد خواهد بود.
۲- تولید قند بصورت اتوماتیک انجام میشود.نتیجه آن تولید با ظرفیت بالا و نیاز بسیار کمتر به نیروی کار وکاهش چشمگیر هزینه تولید است.
۳-کارگر حداقل تماس را با محصول دارد.
۴-کیفیت قند همیشه ثابت است.
۵-مصرف انرژی در این سیستم(گاز و برق)بسیار کم است.چون حجم قند تولید شده کوچک است،با صرف انرژی کم خشک میشود.
۶-از نکاتی که باید در تولید این قند رعایت شود، استفاده از شکر با درصد رنگ پایین است .
برخلاف پخت بهداشتی،در این سیستم،مرحله رنگبری وجود ندارد.لیکن این روشی بسیار مطلوب (هم از لحاظ استاندارد و هم هزینه تمام شده)برای تولید قندهای طعمدار و رنگی (مانند هل و دارچین و زعفرانی ) است
۷- در این روش تولید، چیزی به عنوان ضایعات (بیست و هفت درصد پساب یا بیست درصد ضایعات قندشکن) از خط خارج نمیشودو محصول در همان اول،بشکل مورد نیاز تولید میشود.
—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

در تمام دستگاههای قند پرسی ،مراحل زیر مشترک است.تنها تفاوت در طریقه پرس کردن و شکل قالب پرس است که به سه صورت روتاری،هیدرولیک و کله قند تقسیم میشوند.
۱-شکروارد مخزن بالابر شکر می شود . توسط بالابر به آسیاب منتقل شده و تبدیل به نرمه قند میشود.
۲-نرمه قند از آسیاب،به مخلوط کن می رود وبا بخار آب مخلوط می شود.
۳- سپس خمیر حاصل ازمخلوط بخار وشکر، به قیف پرکن روی قالب پرس ریخته میشود.قیف پرکن، قالبهای قند رابا خمیر شکر و بخار آب پر کن می کند.
۴-دستگاه پرس مخلوط بخار آب و شکر را بصورت حبه یا کله یا ورقه قند یا هر شکلی که در نظر داریم،پرس می کند.
۵-پس از پرس شدن ،قند وارد تونل خشک کن میشود تا واکنش کریستالیزاسیون انجام شود ، همچنین رطوبت قند خشک شود. بعد از آن ، محصول آماده بسته بندی است.